Social Media over het @Handboek Online Marketing

beamer

 

Relevantie

Online aanbieden van producten en/of diensten, hoe converteer je een bezoeker op je pagina?
Niet alleen wat heb je te bieden, maar ook hoe relevant is je boodschap voor de klant.

Aanbod aan de massa
Relevantie is afhankelijk van een boel factoren, dus niet alleen het product en/of de dienst maar vooral de ontvanger bepaald wat relevant is. Het aanbod kan heel aantrekkelijk zijn maar hoeft niet perse relevant te zijn voor de ontvanger. Niemand kan van tevoren weten hoe de ontvanger zal reageren op het aanbod. Maar wat kan een online marketeer dan doen om het product aan de man te brengen? Daarvoor is geen eenduidig antwoord mogelijk, omdat een marketeer het aanbod aan ‘de massa’ doet.

Anders denken
Om enigszins in de buurt te komen van relevantie voor de klant zal de marketeer van nu anders moeten gaan denken. De klant is een individu en is niet zomaar meer te vangen met een aanbod bedoeld voor de massa. Wat de marketeer van nu kan doen is proberen te begrijpen wat de stappen zijn in de besluitvorming van de klant en hoe je daar op kunt aansluiten. Geen eenvoudige taak als je niet weet wie de klant is. Hoe kom je dan te weten wie de klant is? Een groot voordeel van online marketing is dat we kunnen meten en analyseren. Natuurlijk is het mogelijk door klikgedrag van de bezoeker te meten, patronen in gedrag en daarmee interesses te ontdekken. De online marketeer heeft zo nog meer methodes tot zijn beschikking die helpen een redelijk beeld te scheppen van de klant.

Conclusie
Maar is dit nu antwoord op de vraag, wie is nu de klant en is het aanbod relevant voor de klant? Helaas, het antwoord is nee. Het is een illusie om te denken als online marketeer dat als je methode X of model Y gebruikt dat je aanbod relevant is. Er zijn eenvoudig gesteld te veel factoren in de beoordeling van een klant of het aanbod relevant is. Het enige wat wij als marketeer kunnen doen is proberen het aanbod zo goed mogelijk te laten aansluiten op de behoefte van de klant. En ja, of het gelukt is relevant te zijn, is altijd ter beoordeling van de klant.

Met vriendelijke groet,

Remco Klever

Meer weten over online marketing:
Beeckestijn business school
Handboek online marketing, auteur Patrick Petersen 

Geef een reactie